Internet a čítanie časopisov

V dnešnej dobe je častý jednoduchý a rýchly spôsob prístupu k informáciám cez internet. A toto využíva aj množstvo ľudí ak si chce prečítať články zo svojho obľúbeného časopisu;

Časopis je periodická publikácia obsahujúca rôzne články financovaná prevažne z inzercie a z tržieb za cenu časopisu. Časopisy môžu obsahovať všeobecné alebo špeciálne témy a zvyčajne sú publikované týždenne, dvojtýždenne, mesačne, zriedkavejšie štvrťročne atď. Tlačia sa na kvalitnejší papier ako noviny, väčšinou sú plnofarebné a majú väzbu šitú drôtom alebo brožovanú. Obsah časopisu sa skladá z článkov a inzercie. Na ilustráciu článkov sa používajú fotografie. Text je rozdelený do viacerých stĺpcov. Prvý odstavec (perex) vysadený väčším písmom cez viac stĺpcov má spolu z vypichnutými citátmi uviesť čitateľa do článku. Vlastník časopisu alebo osoba zodpovedná za produkciu je vydavateľ. Osoba zodpovedná za obsah je šéfredaktor. Na práci na časopise sa podieľajú svojimi redaktori, reportéri, fotografi, jazykoví korektori a grafici.
zdroj: wikipedia

Časopisy online

Medzi vysoko navštevované stránky na Internete patria určite portály jednotlivých online časopisov. Svojím návštevníkom ponúkajú články z rôznych oblastí, podľa tematiky časopisu. Najobľúbenejšie sú magazíny pre ženy, o šoubiznise, zábave alebo časopisy zamerané na bulvár.

Čítajte svoj časopis

Dobré jedlo

Časopis Dobré jedlo ponúka recepty na pečenie zákuskov, výrobkov studenej kuchyne a miešaných nápojov. Recepty v časopise sú spracované tak, že sú zrozumiteľné a ľahko pripraviteľné i pre nie veľmi zdatnú gazdinku.

stránky Dobré-jedlo

Baječná žena

Báječná Žena prináša oddychové čítanie pre ženy, ktoré riešia každodenné životné situácie. Praktický časopis ponúka rady pre zdravie, oddych a líniu, venuje sa módnym a kozmetickým trendom.

stránky časopisu Báječná Žena


ANGLIČTINA - JEDNODUCHO
V tréningu Anglicky fantasticky si môžete pozrieť tri videá ZADARMO a zistiť tak, ako táto metóda funguje.

Plus 7dní

Ťažisko publicistiky týždenníka Plus 7 dní tvorí aktuálne dianie doma a v zahraničí, reportáže, kauzy a postrehy zo života spoločnosti, sondy do súkromia osobností a celebrít.

stránky týždenníka Plus 7 dní

Život

Prostredníctvom pravidelných rubrík je časopis Život sprievodcom v šoubiznise, zábave a dianí v zahraničí. Život - to sú príbehy, ľudia a zaujímavosti.

stránky časopisu Život

Slovenka

Slovenka sa zaraďuje k najstarším médiám na Slovensku. Obrázkový týždenník pre ženu a jej blízkych vychádza od 20. februára 1948. V Slovenke môžete nájsť skutočné príbehy ľudí z každodenného života, aktuálne reportáže a rozhovory, ale aj módne trendy, zaujímavé rady pre aktívne, zrelé ženy a ich blízkych..

stránky časopisu Slovenka

Čas pre ženy (bývalý Lesk)

Magazín Casprezeny – nájdete tam: ženský klebetníček, novinky z oblasti módy, zdravia, chudnutia, rady a pomocníci do domácností trendy v obliekaní a líčení, módna polícia, aktuálne horoskopy a informácie a iné

internetové stránky


Feminity

Časopis Feminity – Široké spektrum tém: móda dostupná pre širokú cieľovú skupinu, diéty, varenie, štýl, zdravie, bývanie, témy o rodine, deťoch, partnerských vzťahoch, dovolenky, aktuálne informácie

internetové stránky

Záhradkár

Záhradkár - prináša nápady pri výbere záhradnej architektúry. Radí, ako sa starať o kvety, ovocné stromy a zeleninu

stránky časopis Záhradkár

Playboy

Magazín Playboy začal Hugh Heffner vydávať v USA v roku 1953. V roku 1991 bola vydaná Československá edícia, slovenská o šesť rokov neskôr.

Hľadáte ešte viac časopisov na internete?

obrázok naturhouse